Finał Biznes Ligi 2020 na polu Toya Golf [relacja]

W finałowym turnieju Biznes Ligi zagrał z nami niedościgniony w klasyfikacji brutto Jerzy Dudek, a także Mateusz Kusznierewicz, z którym uczestnicy rozegrali na sam koniec konkurs dodatkowy. Poznaliśmy też zwycięzców klasyfikacji generalnej Porsche Inter Auto Polska Golf Business League 2020. Kto wygrał i pojedzie na turniej zagraniczny? 

Na polu Toya Golf we Wrocławiu mieliśmy rozpocząć tegoroczny cykl, ale koronawirusowy lockdown pokrzyżował plany. W rezultacie na tym polu kończymy sezon 2020 i chyba nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego finału. 

Turniej eliminacyjny

Gospodarzem turnieju były salony Bentley Warszawa oraz Bentley Katowice. Dzięki nim uczestnicy Biznes Ligi mieli okazję przetestować auta tej marki. Ich klasyczne linie pięknie odnalazły się na polu golfowym. 

Zresztą finał wręcz obfitował w atrakcje, które zapewniali sponsorzy. Na polu i po zakończonych zawodach zorganizowaliśmy wiele konkursów dodatkowych. Wszystkie wyniki publikujemy poniżej. 

Ostatnia Biznes Liga to dwa turnieje w jednym. Na polu Toya Golf wyłoniliśmy zwycięzców dwudniowego turnieju, a także poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej cyklu. Co się okazało? 

Zacznijmy od zwycięzców rozgrywek na Toyi. W kategorii 24-36 HCP na podium znalazły się dwie golfistki. Trzecie miejsce z wynikiem 71 punktów zajęła Anna Milka Lisiecka. Na drugim z wynikiem 73 punktów znalazła się Magdalena Alama-Bertel, która osiągnęła też najlepszy wynik w klasyfikacji netto wśród kobiet. Pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Gackowi, który zakończył turniej z wynikiem 76 punktów.

Kategoria 12-24 HCP przyniosła więcej emocji. O drugie i trzecie miejsce golfiści walczyli zacięcie, a o zwycięstwie musiał zadecydować countback. Ostatecznie na trzecim miejscu z wynikiem 81 punktów zakończył Jan Kolański, którego pokonał Marcin Mech. Pierwsze miejsce bezsprzecznie należało do Jana Więcławskiego, który zdobył 85 punktów. 

W kategorii 0-12 HCP Jakub Szurlej (trzecie miejsce z wynikiem 73 punktów) zaledwie jednym punktem ustąpił miejsca Jerzemu Dudkowi (drugie miejsce). Słynny bramkarz reprezentacji Polski może się pochwalić także najlepszym wynikiem brutto – 151 uderzeń. Pierwsze w tej kategorii przypadło Grzegorzowi Fibakiewiczowi (79 punktów). 

Klasyfikacja generalna

Przejdźmy do klasyfikacji generalnej cyklu. Tu punktacja pokazuje, że poziom gry zwycięzców Biznes Ligi jest równy, a uczestnicy sportowo walczą o każdy punkt, który daje szansę na zdobycie podium. 

W kategorii 24-36 HCP trzecie miejsce z wynikiem 156 punktów zajął Józef Pilch. Na drugie miejsce wspiął się Wacław Gałuszka, który zdobył w sumie 167 punktów. Z tym samym wynikiem na pierwszym miejscu cykl zakończył Jan Więcławski.

W kategorii 12-24 HCP na trzecim i drugim miejscu ponownie tyle samo punktów – po 158. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło Robertowi Kubiakowi, a na drugim znalazł Marcin Mech. Na pierwszym miejscu z wynikiem 163 punktów znalazł się Jan Kolański.

W najniższej kategorii nie mieliśmy punktowych remisów, za to różnice w punktacji niewielkie. Trzecie miejsce zajął Daniel Raemy z wynikiem 146 punktów. Na drugim z wynikiem 147 punktów zakończył Biznes Ligę Krzysztof Klicki. Natomiast na sam szczyt wspiął się Jakub Szurlej (151 punktów). 

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu Porsche Inter Auto Polska Golf Business League 2020 w nagrodę pojadą na finał zagraniczny.

Najlepszy brutto

A kto wypadł najlepiej w kategorii generalnej strokeplay brutto? Tu ponownie znalazł się Jerzy Dudek z wynikiem 309 uderzeń. 

Na polu Toya Golf graliśmy także w towarzystwie innego znanego sportowca, który pokochał golfa. Mateusz Kusznierewicz został zaproszony przez naszego nowego partnera – inwestycję Sol Marina firmy Dekpol, której jest ambasadorem. Polski żeglarz i medalista olimpijski nie zdobył co prawda podium, za to ubarwił turniej prowadząc po drugiej rundzie konkurs dodatkowy. Zadaniem golfistów było uderzyć piłeczkę jak najbliżej piłeczki Mateusza Kusznierewicza. Sztuka ta najlepiej wyszła Jerzemu Dudkowi. 

Dziękujemy tegorocznym uczestnikom Biznes Ligi za grę w zawodach. Mimo późniejszego startu sezonu zainteresowanie turniejami było ogromne i brakowało nam wolnych miejsc. Dziękujemy za wsparcie i udział. 

Bez Was to nie to samo

Podziękowania należą się naszym partnerom, których wsparcie znacznie wzbogaca Biznes Ligę. Po raz drugi sponsorem tytularnym cyklu został importer marek samochodowych Porsche Inter Auto Polska. Dzięki temu na polach mogliśmy testować samochody takich marek jak Porsche, Audi, Lamborghini oraz Bentley

Ogromne podziękowania dla naszych wieloletnich partnerów: firmy Eneria CAT, Huber Group, MastersGolf, Wielkie Wina, Dr Irena Eris. Podziękowania dla firmy Bejera Fund, dla S’portofino, które zapewnia nagrody dla zwycięzców, dla wody Borjomi, która chłodziła nas na polach oraz dla Ballantine’sa, który umila nam wtorkowe wieczory. 

Dzięki naszemu nowemu partnerowi – Aero Poznań – mieliśmy okazję m.in. odbyć loty demonstracyjne najczęściej wybieranym samolotem biznesowym General Aviation – Cirrusem serii SR. 

Cieszymy się ogromnie, że do grona partnerów dołączyli w tym sezonie także: firma Robelit oraz firma Dekpol ze swoją nową inwestycją w Gdańsku – Sol Marina

Bez Was nasze turnieje nie byłyby tym samym. Do zobaczenia na polach! 

Zwycięzcy dołków konkursowych:

Aero Poznań Nearest to the Pin z wynikiem 582 cm zwyciężył Damian Fernezy

Bejera Fund Longest Drive zwyciężył Karol Moczarski

Wielkie Wina Longest Drive zwyciężył Andrzej Poradzisz

MastersGolf Longest Drive zwyciężył Mariusz Krużyński

Omega Longest Drive zwyciężył Karol Moczarski

Sol Marina Nearest to the Pin z wynikiem 175 cm zwyciężył Jakub Szurlej

Robelit Nearest to the Pin z wynikiem 187 cm zwyciężył Janusz Cymanek

Bentley Warszawa Nearest to the Pin z wynikiem 550 cm zwyciężył Krzysztof Sobieraj

Robelit Longest Drive zwyciężył Jerzy Dudek

Eneria CAT Nearest to the Pin z wynikiem 485 cm zwyciężył Leszek Rogala

Dr Irena Eris Longest Drive zwyciężył Tomasz Wojak

Ballantines Longest Drive zwyciężył Mariusz Krużyński

S’portofino Nearest to the Pin z wynikiem Hole In One zwyciężył Jakub Szurlej

Bentley Warszawa Nearest to the Pin z wynikiem 157 cm zwyciężył Jarosław Grzesik

Najlepsza kobieta w klasyfikacji netto – Magdalena Alama-Bertel

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kategoria HCP 24-36

III miejsce z wynikiem 71 punktów zajęła Anna Milka Lisiecka

II miejsce z wynikiem 73 punktów zajęła Magdalena Alama-Bertel

I miejsce z wynikiem 76 punktów zajął Grzegorz Gacek

Kategoria HCP 12-24

III miejsce z wynikiem 81 punktów zajął Jan Kolański

II miejsce z wynikiem 81 punktów zajął Marcin Mech

I miejsce z wynikiem 85 punktów zajął Jan Więcławski

Kategoria HCP 0-12

III miejsce z wynikiem 73 punktów zajął Jakub Szurlej

II miejsce z wynikiem 74 punktów zajął Jerzy Dudek

I miejsce z wynikiem 79 punktów zajął Grzegorz Fibakiewicz

Kategoria strokeplay brutto:

I miejsce z wynikiem 151 uderzeń zajął Jerzy Dudek

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu Porsche Inter Auto Polska Golf Business League 2020, którzy pojadą na finał zagraniczny.

Kategoria HCP 24-36

III miejsce z wynikiem 156 punktów zajął Józef Pilch

II miejsce z wynikiem 167 punktów zajął Wacław Gałuszka

I miejsce z wynikiem 167 punktów zajął Jan Więcławski

Kategoria HCP 12-24

III miejsce z wynikiem 158 punktów zajął Robert Kubiak

II miejsce z wynikiem 158 punktów zajął Marcin Mech

I miejsce z wynikiem 163 punktów zajął Jan Kolański

Kategoria HCP 0-12

III miejsce z wynikiem 146 punktów zajął Daniel Raemy

II miejsce z wynikiem 147 punktów zajął Krzysztof Klicki

I miejsce z wynikiem 151 punktów zajął Jakub Szurlej

Kategoria generalna strokeplay brutto:

I miejsce z wynikiem 309 uderzeń zajął Jerzy Dudek