Grand Final Biznes Ligi w Maroku

Pogoda i krajobraz zachwyciły podczas zagranicznego turnieju Porsche Inter Auto Polska | Golf Business League. Golfiści przez pięć dni walczyli o podium, a zakończone rundy osładzał widok na Atlantyk. Kto wrócił z Agadiru z pucharem?

Uczestnicy tegorocznego wyjazdu Porsche Inter Auto Polska | Golf Business League rozegrali wymagające pięć rund na trzech różnych polach. W wielu przypadkach do końca nie było wiadomo, komu uda się zdobyć podium.

Oprócz klasyfikacji generalnej rozegraliśmy konkursy dodatkowe, a także dwa miniturnieje na polach Golf Les Dunes oraz Golf Du Soleil. Na tym pierwszym wygrał Paweł Purgal, który zakończył rundę z wynikiem 38 punktów stableford netto. Osiemnaście dołków Golf Du Soleil najsprawniej pokonał Gilbert Heith, który również zakończył rundę z wynikiem 38 punktów.

Podczas zagranicznego turnieju utrzymaliśmy kategorię strokeplay brutto, którą prowadziliśmy w całym sezonie 2019. Najlepszy wynik uzyskał tutaj Jerzy Dudek – 157 uderzeń.

Klasyfikacja generalna prowadzona była w dwóch grupach handicapowych: 0-13 i 13,1-26. O zwycięstwie decydowałasuma dwóch najlepszych wyników stableford netto z trzech rund głównych (dwie na polu Taghazout i jedna na Golf Les Dunes).

Trzecie miejsce w grupie 13,1-26 HCP zajął Tomasz Madzio z wynikiem 61 punktów stableford netto. Walka o pierwsze miejsce w tej kategorii była zacięta, a o wygranej zadecydował countback. Na najwyższym podium stanął Leszek Rogala, a za nim uplasował się Krzysztof Mleczak, obaj z wynikiem 67 punktów.

W grupie 0-13 HCP żarliwa rywalizacja toczyła się o drugie i trzecie miejsce – zwycięstwo podyktował zaledwie jeden punkt. Ostatecznie trzecią lokatę zajął Jerzy Dudek (59 punktow), a drugą Jakub Szurlej (60 punktów). Wątpliwości nie pozostawił Wiesław Czarnecki, który z 70 punktami stableford netto zajął pierwsze miejsce.

W Agadirze grali zwycięzcy tegorocznego cyklu oraz golfiści, którzy postanowili dołączyć do szczęśliwych zwycięzców polskiego cyklu. Uczestnicy byli zakwaterowani w pięciogwiazdkowym kompleksie Hyatt Place Taghazout Bay i zagrali na polach Tazegzout Golf Course, Golf Les Dunes i Golf Du Soleil.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!

fot. Anna Maliszewska

Wyniki konkursów dodatkowych:

Taghazout Golf Runda 1

 • Longest Drive zwyciężył Paweł Purgal, w rundzie porannej, a w popołudniowej najdalej uderzył na tym dołku Tomasz Zielińki
 • Nearest to the Pin z wynikiem 826 cm zwyciężył Robert Popławski

Le Dunes Golf Runda 2

 • Longest Drive zwyciężył Jerzy Dudek
 • Nearest to the Pin z wynikiem 254 cm zwyciężył Tomasz Madzio

Taghazout Golf Runda 3

 • Longest Drive zwyciężył Gilbert Heith
 • Nearest to the Pin z wynikiem 1159 cm zwyciężył Tomasz Madzio

Du Soleil Golf Runda 4

 • Longest Drive zwyciężył Wiesław Czarnecki
 • Nearest to the Pin z wynikiem 158 cm zwyciężył Tomasz Madzio

Le Dunes Golf Runda 5

 • Longest Drive zwyciężył Jerzy Dudek
 • Nearest to the Pin z wynikiem 133 cm zwyciężył Agata Bill

Turnieje dodatkowe:

 • Najlepszy wynik 38 punktów stableford netto podczas drugiej rundy na polu Le Dunes uzyskał Paweł Purgal
 • Najlepszy wynik 38 punktów stableford netto podczas drugiej rundy na polu Du Soleil uzyskał Gilbert Heith

Najlepszy wynik strokeplay brutto:

Jerzy Dudek, 157 uderzeń

Klasyfikacja generalna:

HCP 13,1-26

I miejsce z wynikiem 67 zajął Leszek Rogala

II miejsce z wynikiem 67 zajął Krzysztof Mleczak

III miejsce z wynikiem 61 zajął Tomasz Madzio

HCP 0-13

I miejsce z wynikiem 70 zajął Wiesław Czarnecki

II miejsce z wynikiem 60 zajął Jakub Szurlej

III miejsce z wynikiem 59 zajął Jerzy Dudek