Turniej golfa Golf Business League na polu Toya Golf [relacja]

W turnieju głównym miejscami trwała zacięta rywalizacja, ale najgoręcej było w kategorii stroke play brutto. Odwiedził nas projektant Oskar Zięta, a jego nagradzane stołki Plopp z dmuchanej blachy można było obejrzeć i przetestować.

Około 100 osób stanęło we wtorek na tee startowych pola Toya Golf & CC. Słońce we Wrocławiu świeciło na tyle, żeby pomagać w grze, a nie przeszkadzać, jak w wyjątkowo upalne dni.

Walka w kategorii brutto

W kategorii stroke play brutto ścigało się dwóch zawodników, a pozycja lidera przechodziła z rąk do rąk. W pierwszej rundzie z wynikiem 77 uderzeń triumfował Paweł Purgal. W drugiej rundzie Jerzy Dudek wspiął się na szczyty swojego handicapu i zakończył rundę z wynikiem 71 (-1), co w efekcie dało mu zwycięstwo w kategorii brutto w całym turnieju.

Wyniki, choć nie pozostawiają wątpliwości co do zwycięzców, są do siebie bardzo zbliżone, co pokazuje równy poziom gry podczas trzeciej Biznes Ligi 2021.

W kategorii 23,1-36 HCP zwycięzców na podium dzieli zaledwie jeden punkt. Z wynikiem 79 punktów Grzegorz Gacek zajął trzecie miejsce. Jarosław Zieliński zakończył turniej na miejscu drugim (80 punktów), a Robert Winiarski na miejscu pierwszym (81 punktów).

W kategorii 15,1-23 HCP pierwsze miejsce z wynikiem 89 punktów zajął Marcin Dolot. Zacięta walka trwała o miejsce drugie. Ostatecznie triumfował tutaj Tomasz Wiśniewski z wynikiem 79 punktów. Jednym punktem ustąpiła mu Beata Nicgorska, zajmując miejsce trzecie. Golfistka zwyciężyła przy tym w kategorii najlepsza kobieta stableford netto i odebrała nagrodę ufundowaną przez markę modową Wonder Affair.

W najniższej kategorii 0-15 HCP różnice w punktacji są już wyraźniejsze. Trzecie miejsce z wynikiem 78 punktów zajął Wiesław Czarnecki. O dwa punkty lepszy okazał się Jan Kolański (80 punktów), którego z kolei pokonał Jerzy Górski (83 punkty).

Stołki z nagrodami

Podczas turnieju towarzyszyli nam sponsorzy, który ufundowali nagrody w turnieju głównym, a także na dołkach konkursowych. Podczas ostatniego turnieju na polu Rosa Private Golf Club jeden z zawodników trafił hole in one, zdobywając zegarek od firmy TAG Heuer. Tym razem hole in one nie padł, a dołek pozostał bez zwycięzcy. Kolejna szansa na tę nagrodę podczas turnieju finałowego 5-6 października w Sobieniach Królewskich.

Dzięki współpracy naszego nowego partnera – firmy Suntech – z Oskarem Ziętą, ten nagradzany architekt i projektant odwiedził nas w trakcie zawodów. Jego prace, w tym słynne stołki Plopp, można było obejrzeć i przetestować na tarasie pola Toya Golf.

Stołki Plopp Oskara Zięty na turnieju golfa Golf Business League 2021

Na licznych dołkach konkursowych golfistki i golfiści walczyli o nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju.

Poniżej publikujemy zwycięzców wszystkich dołków konkursowych oraz poszczególnych kategorii.

• Accolade Nearest to the Pin z wynikiem 173 cm zwyciężył Jakub Szurlej

Jak wyglądają wyniki za Best Round w trzech grupach HCP oraz kategorii stroke play brutto?

Runda 2

Podczas drugiej rundy rozegraliśmy cztery konkursy dodatkowe. Kto w nich zwyciężył?

Wielkie Wina Nearest to The Pin z wynikiem 126 cm zwyciężył Bartłomiej Szczebel

Dr Irena Eris Nearest to The Pin z wynikiem 99 cm zwyciężył Sławomir Marszałek

MastersGolf Nearest to The Pin z wynikiem 513 cm zwyciężył Bartłomiej Szczebel

TAG Heuer Hole In One – tym razem nie został rozstrzygnięty. O nagrodę, tj. zegarek stworzony dla golfistów, będzie można powalczyć jeszcze na ostatnim turnieju w Sobieniach Królewskich.

Przyznaliśmy nagrodę dla najlepszej kobiety w kategorii stableford netto. Nagrodę ufundowała firma Wonder Affair, a zdobyła ją Beata Nicgorska z wynikiem 78 punktów.

W kategorii stroke play brutto triumfował Jerzy Dudek, który zakończył turniej z łącznym wynikiem 150 uderzeń.