Greckie podsumowania

Grecki resort Costa Navarino ugościł tegorocznych finalistów cyklu Golf Business League. Podczas tygodniowego pobytu w tym przepięknym zakątku Peloponezu uczestnicy wyjazdu rozegrali 4 pełne turniejowe rundy (piątą przerwała nawałnica) na czterech należących do resortu mistrzowskich polach golfowych – Dunes, Bay, Olympic oraz Hills.

To był pierwszy zagraniczny finał Biznes Ligi zorganizowany w Costa Navarino Golf Resort, ogromnym ośrodku wypoczynkowym, który docelowo ma składać się aż z pięciu 5-gwiazdkowych resortów. Wszystko wskazuje na to, że nie ostatni.

Grecja przywitała finalistów słoneczną aurą, perfekcyjnie przygotowanymi polami golfowymi oraz doskonałymi warunkami w The Westin Hotel, w jakim zatrzymali się uczestnicy wyjazdu. Wszyscy zgodnie twierdzili, że wybór tego miejsca na ostatni w tym roku turniej Golf Business League okazał się strzałem w dziesiątkę. Cztery fantastyczne pola golfowe, zlokalizowane w niedalekiej od siebie odległości, nie tylko zachwycały ukształtowaniem i widokami na Morze Śródziemne, ale były także wymagającym testem golfowych umiejętności. Całości dopełniała wyśmienita kuchnia serwowana w kilku znajdujących się na terenie resortu restauracjach.

Klasyfikacja w turnieju prowadzona w dwóch grupach HCP z ¾ handicapu: 0-13 i 13,1-36 oraz w klasyfikacji stroke play brutto. Do wyniku zawodników brane były 3 najlepiej rozegrane rundy.

W klasyfikacji brutto najlepszy okazał się Jarosław Klicki, który z łącznym wynikiem 248 uderzeń wyprzedził jednym uderzeniem drugiego w stawce Artura Mrozińskiego. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Krzysztof Klicki (260).

Wszyscy trzej zawodnicy okazali się także niezwyciężeni w klasyfikacji netto w grupie HCP 0-13, tylko nieco inaczej podzielili się kolejnymi medalowymi miejscami. W tej kategorii zwyciężył Artur Mroziński (95), drugi był Jarosław Klicki (91), trzeci Krzysztof Klicki (85).

W grupie HCP 13,1–36 countbackiem wygrał Giulio Piantini (85) przed Leszkiem Rogalą (85). Jako trzecia rywalizację ukończyła Katarzyna Bobińska (83), o której miejscu również zadecydował countback, gdyż taki sam łączny wynik należał do innej z pań – Aleksandry Klickiej.

Rozegrany na początku listopada turniej w Costa Navarino Resort był ostatnim tegorocznym przystankiem serii Golf Business League. W sezonie 2023 cykl składał się łącznie z 6 turniejów, w tym 5 na krajowych polach golfowych. Była to już 17. edycja tej prestiżowej biznesowej serii.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

GBL Costa Navarino – Klasyfikacja Generalna Netto

Klasyfikacja stroke play brutto