Oto oni! Laureaci Golf Business League 2023!

Finałowy turniej Golf Business League rozegrany, zaproszenia do Grecji rozdane. Nie obyło się bez niespodzianek, czyli wspaniałego hole-in-one w trakcie drugiego dnia rozgrywek, premiowanego dodatkowym, dziesiątym zaproszeniem do Costa Navarino Resort w Grecji. Jego zdobywca, Jarosław Klicki został też najlepszym zawodnikiem ostatniego w tym roku turnieju Biznes Ligi!

Dwie rundy na Wrocław Golf Club upłynęły w bardzo gorącej atmosferze i to nie tylko ze względu tropikalną wręcz pogodę, jaka towarzyszyła rozgrywkom. Finał rozstrzygał bowiem nie tylko o wynikach rywalizacji we Wrocławiu, ale miał decydujący wpływ na prowadzoną od początku sezonu klasyfikację generalną. Było zatem wiadome, że walka o zaproszenia do greckiego Costa Navarino Resort będzie bardzo zacięta.

I tak było, zwłaszcza że partner turnieju i organizator wyjazdu do Grecji – Travel & Action – postarał się o to, by dodatkowo podgrzać rywalizację o tę wyjątkową nagrodę. Przez dwa turniejowe dni na wszystkich 4 dołkach par 3 do wygrania za hole-in-one było dodatkowe, dziesiąte zaproszenie na turniej w Grecji. I jak się okazało, ktoś postanowił z tego zaproszenia skorzystać, nie czekając na rozstrzygnięcia klasyfikacji generalnej…

Tym kimś był Jarosław Klicki, który podczas drugiej rundy na dołku nr 7 posłał piłkę wprost do dołka. Jak się później okazało, zawodnik i tak by do Costa Navarino pojechał, gdyż zapewnił to sobie dzięki wynikom ze wszystkich tegorocznych turniejów Biznes Ligi, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie HCP 0-15. Tym samym Jarosław Klicki wyjechał z Wrocławia z dwoma biletami do Grecji!

Jarosław Klicki zdominował klasyfikację generalną stroke play brutto!

Po pierwszym dniu wrocławskiej rywalizacji

Zanim jednak wyłoniono wszystkich laureatów klasyfikacji generalnej trwała walka o wygraną w turnieju we Wrocławiu. Po pierwszym dniu podczas wieczornego bankietu z 5-gwiazdkowym Hotelu The Bridge MGallery rozdano nagrody za Best Round za pierwszy dzień rywalizacji.

Po pierwsze – w poszczególnych grupach HCP. W kategorii HCP 0–15 najlepszy okazał się Leszek Rogala (39 pkt), w grupie HCP 15,1–21 nagrodzono Grzegorza Gacka (39 pkt), a wśród zawodników z HCP 21,1–36 pierwsze miejsce zajął Maciej Gościniak (35 pkt).

Czarnym koniem kategorii brutto okazał się Jan Szmidt Jr, który pierwszą rundę ukończył z fantastycznym wynikiem 71 uderzeń.

Podczas bankietu rozdano także nagrody za dołki konkursowe, w których do wygrania były nagrody od Partnerów cyklu – SYSTEM 3E, MastersGolf, Wolf&Oak, Unit4Men, Eneria, L’Opera, Studio Zięta, Puromedica i Autokofeina.

Na uczestników finału czekała jeszcze jedna niespodzianka – weekendowy wyjazd golfowy do Hiszpanii ufundowany przez Travel&Action. Tym razem o tym, do kogo powędrowała ta nagroda, zadecydował los. W losowaniu scorecard okazało się, że szczęśliwcem tym został Tomasz Stefanowicz.

Podczas bankietu nie zabrakło dodatkowych atrakcji. W specjalnym quizie zorganizowanym przez firmę ARIA do wygrania były fantastyczne nagrody, m.in. bon o wartości 50 tys. zł do wykorzystania na usługi projektowe w SYSTEMIE 3E. Największą wiedzą w zabawie wykazał się… Tomasz Stefanowicz, który tym samym może mówić o prawdziwym wysypie nagród.

Podczas wieczornego bankietu czas umilił gościom występ fanatycznego damskiego trio ze Studia Buffo, który był tylko wstępem do dalszej zabawy przy dobrej muzyce serwowanej przez DJa z wrocławskiego klubu Cherry.

Dziewczyny ze Studia Buffo zrobiły prawdziwą furorę!

Gospodarzem wieczoru był Hotel The Bridge MGallery

Finał, finałów

I w końcu przyszedł czas na podsumowania. Po pierwsze – turniejowe. W grupie HCP 0-15 rywalizacja była bardzo zacięta a walko o pierwsze miejsce na podium rozstrzygnęła się… w rodzinie. Pierwsze miejsce zajął Jarosław Klicki (73 pkt) przed Krzysztofem Klickim (73). Trzeci był Grzegorz Fibakiewicz (72).

W grupie HCP 15,1 –21 triumfował Krzysztof Bućko (72) przed Grzegorzem Gackiem (72) i Anną Milką (66).

Wśród zawodników z HCP 21,1-36 pierwsze miejsce utrzymał Maciej Gościniak (77). Drugi był Marcin Klupś (67), trzeci Zdzisław Frańczak (64).

Najlepszy wynik brutto uzyskał natomiast Jarosław Klicki – 155 uderzeń, przed… Krzysztofem Klickim i Andrzejem Poradziszem.

Bilety do Grecji

Po podliczeniu punktów klasyfikacji generalnej wyłoniono także szczęśliwców, którzy zapewnili sobie bilet do wspaniałego, 5-gwiazdkowego resortu Costa Navarino, słynącego z przepięknych pól golfowych i uznanego za „European Golf Resort of the Year 2017”.

Wśród laureatów znaleźli się: w najniżej grupie HCP: Jarosław Klicki, Krzysztof Klicki oraz Łukasz Dziedzic; w grupie HCP 15,1 –21: Grzegorz Gacek, Leszek Rogala i Przemysław Giel; w grupie 21,1-36: Robert Winiarski, Marcin Klupś i Jarosław Zieliński.

Przed nimi wspaniała grecka przygoda. Gratulujemy!

WYNIKI

Partnerzy cyklu Golf Business League 2023

DOŁKI KONKURSOWE:

Runda 1

SYSTEM 3E Longest Drive – Bogan Wnuk

Lambda X Masters Golf Nearest to the Pin – Beata Szmidt

Wolf&Oak Longest Drive – Jarosław Klicki

Unit4Men Longest Drive – Daniel Raemy

Eneria Nearest to the Pin – Beata Nicgorska

L’Opera Longest Drive – Jan Szmidt Jr

Zięta Studio Nearest to the Pin – Łukasz Dziedzic

Puromedica Longest Drive – Sławomir Arabczyk

AutoKofeina Nearest to the Pin – Zdzisław Frańczak (nagrodą za ten dołek było zaproszenie na fantastyczny motoryzacyjny event na Silesia Ring!)

Runda 2

MastersGolf Longest Drive – Łukasz Wojciechowski

Eneria CAT Nearest to the Pin – Igor Kharatin

Puromedica Longest Drive – Rafał Twarowski

Akademia Kuraszków Longest Drive – Jarosław Klicki

ARCHE Nearest to the Pin –  Tomasz Stefanowicz

L’Opera Longest Drive – Bogusław Wnuk

Wolf&Oak Longest Drive – Grzegorz Fibakiewicz

Travel& Action Hole-in-one – Jarosław Klicki (dodatkowe, 10. zaproszenie do Grecji!)