Ważne informacje – harmonogram i lista uczestników finału Golf Business League 2022

Szanowni Państwo,
Przed nami ostatni już turniej w tym sezonie z cyklu Golf Business League, który startuje już jutro, 4 – 5 października, na podwrocławskim polu Wrocław Golf Club. Podczas tego spotkania wyłonimy zwycięzców klasyfikacji generalnej i poznamy szczęśliwców, którzy pojadą z nami do Belek na turniej Finally Together.

Przypominamy, że ze względu na skracający się dzień, we wtorek turniej rozpocznie się o godzinie 12:00, jak zawsze w systemie SHOTGUN.
Poniżej prezentujemy kilka bardzo ważnych informacji turniejowych – bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi.

Format gry, klasyfikacje, nagrody:

 1. Każdy turniej jest wydarzeniem dwudniowym rozgrywanym indywidualnie w kategorii stableford netto na 18-tu dołkach w trzech grupach handicapowych: grupy hcp zostaną ustalone proporcjonalnie na podstawie handicapów zawodników na dzień przed startem turnieju. Dodatkowo będzie prowadzona kategoria strokeplay brutto dla najniższej grupy handicapowej.
 2. Nagrody po pierwszej rundzie:
  • Best Round netto w trzech grupach HCP
  • Best Round brutto w najniższej grupie HCP
  • Dołki konkursowe
 3.  Nagrody po dwóch rundach:
  • pierwsze 3 miejsca w kategorii netto w trzech grupach HCP
  • pierwsze miejsce w kategorii brutto w najniższej grupie HCP.
 4. Klasyfikacja generalna – w klasyfikacji generalnej (po zakończeniu ligi) nagrodzonych zostanie 9 najlepszych graczy, którzy otrzymają zaproszenie do bezpłatnego udziału w zagranicznym finale. Do klasyfikacji tej zalicza się sumę punktów stbf netto z maksymalnie trzech turniejów dla każdego zawodnika (3 najlepsze rezultaty stbf z turniejów rozegranych przez gracza w ramach Golf Business League 2022). W przypadku remisu w klasyfikacji generalnej, porównywane będą 3 ostatnie starty gracza. Zwycięża ten gracz, który w ostatnim rozegranym przez niego turnieju (lub turniejach licząc od ostatnio rozegranego) uzyskał lepszy wynik. Klasyfikacja generalna będzie prowadzona w 3 grupach HCP – nagrodzone zostaną 3 najlepsze osoby z każdej grupy HCP.

Uwaga! Przynależność do grup HCP na czas cyklu ustalane są wg aktualnego HCP na dzień startu w pierwszym turnieju w cyklu – oznacza to, że gracz zostaje przypisany do grupy na podstawie HCP, jaki miał w dniu pierwszego startu w Biznes Lidze i w tej grupie pozostaje do końca cyklu.

Uwaga! Zgodnie z systemem HCP PZG w turniejach mogą grać tylko amatorzy posiadający aktywną kartę HCP (opłacona składka na sezon 2022 do PZG) – prosimy upewnić się, że Państwa HCP jest aktywny, ponieważ brak dopełnienia tej formalności będzie skutkował grą z HCP = 0. W przypadku wątpliwości, co do aktywności HCP prosimy skorzystać ze strony pzgolf.pl (zakładka zawodnicy) lub skontaktować się ze swoim Klubem macierzystym, który prowadzi Państwa HCP.

Gracze prowadzący HCP za granicą są zobowiązani do przesłania drogą mailową certyfikatu o wysokości hcp wystawionego maksymalnie tydzień przed turniejem. Certyfikat należy wysłać na adres kamila.nowakowska@golf24.pl, format pliku .jpg, maksymalny rozmiar 300kb.
Szczegółowe informacje na temat nagród, formatów i zasad rywalizacji znajdą Państwo w regulaminie turnieju.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem turnieju oraz listami zawodników w dalszej części tego dokumentu.

 

HARMONOGRAM

4 – 5 października, Wrocław Golf Club

 

Wtorek – runda pierwsza

10:00 – 12:00 Rejestracja zawodników, rozgrzewka na Driving Range (piłeczki w cenie) Brunch w domku klubowym
10:00 – 12:00 Odprawa w domku klubowym, odebranie scorecard
11.30 – 11:45 Start turnieju Runda 1 (shotgun)
12:00 – 17.00 Dołki cateringowe – podczas gry na polu będą zorganizowane dwa dołki cateringowe, aby móc posilić się w trakcie rundy.
Uwaga – jeśli liczba uderzeń zawodnika przekracza PAR dołka x2 i dołek nie został jeszcze ukończony, gracz zobowiązany jest do podniesienia piłki i wpisania na karcie wyniku PAR +5, celem przyspieszenia gry. Planowany czas gry 5h.
17:00 – 18:30 Lunch w domku klubowym
18.30 – 19.00 Transfer do Haston City Hotel (około 15 min)
20:30 – 21:00 Transfer z Haston City Hotel na bankiet do Galerii Renoma
21:00 – 01:00 Wieczorny bankiet w Galerii Handlowej Renoma Open Bar, Degustacja cygar, Atrakcje dodatkowe, Wieczorne zakupy (specjalne rabaty dla uczestników), DJ Hugo
22:00 – 22:30 Ceremonia rozdania nagród za pierwszy dzień turnieju
Nagrody: nagrody rzeczowe i statuetki za 3 najlepsze wyniki w każdej kategorii handicapowej oraz najlepszy wynik strokeplay brutto, dołki konkursowe sponsorów.
23.00 – 01.00 Transfer do Haston City Hotel (około 15 min)

Środa – runda druga

08:00 – 09:00 Transfer do Haston City Hotel (około 15 min)
09:00 – 09:15 Śniadanie w Haston City Hotel
09:15 – 10.00 Transfer na pole (około 15 min)
10:00 – 10:15 Rozgrzewka na Driving Range (piłeczki w cenie)
10:30 – 15:30 Odprawa turniejowa, odebranie scorecard oraz lunch boxów Start turnieju Runda 2 (shotgun)
15:30 – 17:00 Lunch w domku klubowym
17:00 – 17:30 Ceremonia rozdania nagród i zakończenie turnieju
Nagrody: 3 najlepsze wyniki w każdej grupie HCP oraz najlepszy wynik strokeplay brutto otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe.

Lista uczestników