Poznaliśmy zwycięzców Golf Business League 2022

Ależ to był finał! Emocje podczas rozegranego we Wrocław Golf Club finału Biznes Ligi były co najmniej podwójne. Turniej wyłonił nie tylko najlepszych zawodników dwudniowej rywalizacji na wrocławskim polu golfowym, ale także rozstrzygnął kształt klasyfikacji generalnej całego tegorocznego cyklu. Całość dopełnił wyjątkowy bankiet pod hasłem „Unexpected night”, który odbył się w samym centrum Wrocławia w świeżo wyremontowanych wnętrzach Centrum Handlowego Renoma.

Lepszej pogody na początku października trudno byłoby sobie wymarzyć. Przez dwa turniejowe dni uczestnicy finału grali przy słonecznej, kilkunastostopniowej pogodzie, wprost idealnej do gry w golfa. Walka o jak najlepsze wyniki była jednak wyczuwalna i nic dziwnego, gdyż stawka finału była wysoka.

Na starcie turnieju stawiła się ponad 100 uczestników. Byli wśród nich m.in. Mariusz Czerkawski, który miał już na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach Biznes Ligi w tym roku, czy Karol Okrasa, któremu poprzednie udane występy dawały spore szanse na wygraną w tej klasyfikacji w swojej grupie HCP. Po raz pierwszy też na turnieju Golf Business League pojawił się gościnnie Maciej Janowski, utytułowany żużlowiec, kapitan wrocławskiego klubu Betard Sparta Wrocław, który kilka dni wcześniej świętował zdobycie swojego pierwszego w karierze medalu w indywidulanych mistrzostwach świata Grand Prix w Toruniu.

Już po pierwszym dniu było wiadomo, że panowie do rywalizacji podchodzą bardzo poważnie. Mariusz Czerkawski we wtorkowej rundzie uzyskał najlepszy wynik brutto – 79 uderzeń, za co podczas bankietu w Centrum Handlowym Renoma odebrał ze sceny nagrodę za Best Round. „Mario” wygrał także na dołku konkursowym sponsorowanym przez nowego sponsora Biznes Ligi – Sea Invest Longest Drive.

Prawdziwą niespodzianką była natomiast postawa Macieja Janowskiego, który dopiero stawia pierwsze kroki w turniejach golfowych. Z wynikiem 40 punktów sportowiec zajął po workowej rundzie pierwsze miejsce w grupie HCP 23,1–36, co tylko rozbudzało jego apetyt na rywalizację w finale.

Nagrody za Best Round podczas wieczornego bankietu odebrali także Sławomir Arabczyk (HCP 16,1–23; 34 pkt) oraz Jan Więcławski (HCP 0-16, 34 pkt). Uhonorowano także zwycięzców dołków konkursowych, którym jak zawsze patronują nasi Sponsorzy.

Wieczór inny niż wszystkie

Finałowy turniej Biznes Ligi wymagał… wyjątkowej oprawy. Już nie raz udowodniliśmy, że lubimy Was zaskakiwać i mamy nadzieję, że tak też było tym razem. Dom Handlowy Renoma, w którym odbył się bankiet, po gruntownym remoncie wyróżnia się wyjątkową architekturą, wspaniałą elewacją i salami handlowymi. Zabytkowy budynek uważany jest za sztandarowe dzieło europejskiego modernizmu.

Wieczór uświetnił także wyjątkowy występ tancerzy baletowych mieszczącej się nieopodal Opery Wrocławskiej, która w tym roku uhonorowana została pięcioma statuetkami Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Nie zabrakło także energetycznych przebojów, które uczestnikom bankietu zaserwował nasz ulubiony DJ Hugo oraz dwie skrzypaczki, które znacie dobrze z  innych turniejów Biznes Ligi – Sara Derejczyk i Magdalena Środula. Uczestnicy bankietu mogli podziwiać także wystawę dzieł Oskara Zięty, wrocławskiego niezwykłego architekta, projektanta, rzeźbiarza, który znany jest ze swoich prac na całym świecie.

Finałowa walka

W finale nie odbyło się bez niespodzianek. W klasyfikacji brutto po najlepszej rundzie tego dnia – 72 uderzenia – triumfował Sławomir Komoński (+10), który tym samym różnicą 3 uderzeń odebrał wygraną Mariuszowi Czerkawskiemu (+13). Słynny hokeista tym razem musiał zadowolić się drugą pozycją. W walce o podium brutto duże szanse miał również Jarosław Klicki, który dwudniową rywalizację ukończył z wynikiem +14.

Sławomir Komoński odebrał także statuetkę za najlepszy wynik w grupie HCP 0–16 (73 pkt), wyprzedzając w tej klasyfikacji Jarosława Klickiego (71) i Grzegorza Fibakiewicza (67).

W grupie HCP 16,1–23 najlepsza okazała się Beata Nicgorska (59) przed Januszem Cymankiem (59) – o kolejności zadecydował countback – oraz Łukaszem Wojciechowskim (58).

Wśród zawodników z HCP 23,1–36 szans rywalom nie dał Maciej Janowski, który jak na sportowca z krwi i kości przystało, nie zamierzał zaprzepaścić szans na podium. Z łącznym dorobkiem 81 pkt. triumfował w tej grupie HCP przed Mieczysławem Piwowarem (59) i Moniką Matusiak (57). Jak zapowiedział, o ile tylko harmonogram żużlowych startów mu na to pozwoli, z chęcią wystąpi w kolejnym turnieju Biznes Ligi. Trzymamy go za słowo!

Zwycięzcy całego sezonu

W końcu przyszedł czas na kulminacyjny moment całego tegorocznego sezonu – rozdanie nagród za klasyfikację generalną Golf Business League 2022. Nagrody główne, czyli zaproszenia na tygodniowy wyjazd Finally Together, który pomiędzy 19 – 26 listopada odbędzie się w Belek, trafiły do rąk zawodników z najwyższą liczbą punktów w 3 grupach HCP.

W gronie finalistów znaleźli się: (HCP 0 –16) Jarosław Klicki, Krzysztof Stencel, Mariusz Czerkawski, (HCP 16,1 –23) Krzysztof Bruź, Aneta Mościcka, Mariusz Korszorsz, (HCP 23,1 –36) Karol Okrasa, Sławomir Arabczyk i Leszek Hepner. Gratulujemy!

Tegoroczna edycja Golf Business League nie mogłaby się odbyć bez naszych Sponsorów, w tym generalnego – Porsche Centrum Warszawa należącego do importera Porsche Inter Auro Polska. Liczba naszych Partnerów z każdym rokiem się powiększa, a Biznes Liga nabiera coraz większego impetu.

Porsche Centrum Warszawa, TAG Heuer, Aero Poznań, Eneria CAT, Rock Capital, Aria, Eurocast, Accolade, Silesia Ring, Travel & Action, Huber Group, Masters Golf, Puromedica, Dr Irena Eris, Sea Invest – jeszcze raz dziękujemy Wam za wsparcie.

Jesteśmy wdzięczni również Partnerom finałowego wieczoru – Opera Wrocławska, Centrum Handlowe Renoma, Otovino.pl, L’Opera Winnica, Jazz Club & Restaurant  Vertigo, Wonder Affair i Sportofino.

Przede wszystkim jednak dziękujemy uczestnikom turniejów Biznes Ligi. To Wy tworzycie wyjątkową atmosferę Biznes ligi. Chapeau bas!

Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

WYNIKI TURNIEJU

KLASYFIKACJA GENERALNA

LAUREACI DOŁKÓW KONKURSOWYCH:

 • Aero Poznań Nearest to the Pin – Aneta Mościcka
 • Eneria CAT Nearest to the Pin – Krzysztof Kaczmarczyk
 • TAG Heuer Nearest to the Pin – Dorota Wiśniewska
 • Travel&Action Nearest to the Pin – Marcin Dolot
 • Rock Capital Longest Drive – Jan Więcławski
 • Aria Longest Drive – Stefan Biliński
 • Sea Invest Longest Drive – Mariusz Krużyński
 • Sea Invest Longest Drive – Mariusz Czerkawski
 • Silesia Ring Nearest to the Pin – Mariusz Czerkawski
 • Masters Golf Longest Drive – Sławomir Komoński
 • Accolade Longest Drive – Jarosław Klicki
 • Dr Irena Eris Longest Drive – Stefan Biliński

Fot. Marek Darnikowski