Bogdan Wnuk najlepszy w Modrym Lesie

Udana finałowa runda rozegrana z wynikiem 79 uderzeń pozwoliła Bogdanowi Wnukowi cieszyć się z wygranej w czwartym tegorocznym turnieju serii Golf Business League. Ale o podium wcale nie było łatwo, gdyż apetyt na zwycięstwo mieli także dwaj inni zawodnicy – Mariusz Czerkawski i Marcin Dudziński.

Turniej na malowniczym polu Modry Las, zaprojektowanym przez światowej sławy projektanta Gary’ego Playera, nie przebiegał bez komplikacji. Obfita wlewa podczas pierwszego dnia skutkowała wstrzymaniem gry i opóźnieniem rundy. W tych wymagających warunkach najlepiej poradzili sobie Mariusz Czerkawski i Marcin Dudziński, którzy ukończyli 18 dołków z rezultatem 84 uderzeń brutto. Countback zadecydował natomiast o tym, że to Marcin Dudziński odbierał nagrodę za Best Round w klasyfikacji brutto podczas wieczornego bankietu w Pałacu Mierzęcin.

Tuż za duetem Czerkawski-Dudziński uplasował się Bogdan Wnuk z wynikiem 85 uderzeń, zatem wiadomo było, że to pomiędzy tymi trzema zawodnikami rozegra się walka o zwycięstwo w całym turnieju.

Podczas oficjalnego rozdania nagród po pierwszej rundzie nagrody obierali też laureaci grup handicapowych w klasyfikacji stableford netto ¾ HCP oraz zwycięzcy dołków konkursowych, na których nagrody fundowali partnerzy cyklu. W grupie 0 –16 pierwszy był Bogdan Wnuk (32 pkt), za najlepszy wynik w grupie 15,1 –21 nagrodę odebrał Grzegorz Gacek, w najwyższej grupie 21,1 –36 pierwszy okazał się Jakub Rokicki, ale z racji tego, że nie ukończył jeszcze 24 lat, nagroda przeszła w ręce Roberta Winiarskiego (39 pkt).

Podczas wieczornego bankietu z entuzjastycznym przyjęciem spotkał się zespół Kuba i Kuba, który już po raz drugi w tym sezonie miał okazję zaprezentować się przed uczestnikami Biznes Ligi. Duże zainteresowanie wzbudziła także ekspozycja prac utytułowanego artysty Oskara Zięty, który jest z nami od prawie dwóch sezonów i którego upominki trafiły do laureatów turniejowych kategorii. Dzięki destylarni Wolf&Oak oraz winnicy L’Opera uczestnicy bankietu mogli delektować się smakiem wysokiej klasy trunków. Na polu golfowym i podczas bankietu towarzyszyli nam także partnerzy: System 3E, Unit4Men, Grupa ARCHE oraz MastersGolf, Eneria CAT, którzy ufundowały nagrody na dołkach konkursowych.

Zespół Kuba i Kuba zagrał na Biznes Lidze już po raz drugi.

Wolf&Oak jak zawsze raczyło nas wybornymi trunkami.

Drugi dzień przyniósł przetasowania na turniejowym podium. Bogdan Wnuk jako jedyny w całym turnieju rozegrał rundę z „siódemką” z przodu, dzięki czemu odskoczył rywalom i wygrał klasyfikację stroke play brutto z łącznym rezultatem 164 uderzeń.

Zawodnik zajął także pierwsze miejsce w grupie HCP 0–15 (68 pkt), wygrywając kolejno  z Marcinem Dudzińskim (58) i Jerzym Górskim (56).

Wśród zawodników w przedziale HCP 15,1 –21 najlepszy był Leszek Rogala (69 pkt) przed Sławomirem Arabczykiem (63) i Grzegorzem Gackiem (62).

W najwyżej grupie 21,1 –36 triumfował Maciej Mańczak (70 pkt), drugi był Robert Winiarski (68), trzeci Tomasz Latosi (65).

Podium w klasyfikacji stroke play brutto należało do Bogdana Wnuka.

Przed uczestnikami Biznes Ligi ostatni akord tegorocznej rywalizacji. Podczas turnieju we Wrocławiu, który odbędzie 12–13 września, poznamy zwycięzców tegorocznej klasyfikacji generalnej i rozdamy zaproszenia na wyjazd zagraniczny do rewelacyjnego Costa Navarino resort. Będzie się działo!

Laureaci dołków konkursowych:

  • SYSTEM 3E Nearest to the Pin – WITOLD KWIATKOWSKI
  • Masters Golf Longest Drive – STEFAN BILIŃSKI
  • Wolf&Oak Longest Drive – RAFAŁ TWAROWSKI
  • ARCHE Nearest to the Pin – SŁAWOMIR ARABCZYK
  •  Unit4Men Longest Drive – MAREK NOWAKOWSKI
  • Eneria Neatest to the Pin – TOMASZ MADZIO
  • L’Opera Longest Drive – RAFAŁ TWAROWSKI
  •  Zięta Studio Nearest to the Pin – MAREK NOWAKOWSKI

WYNIKI