Kolejna edycja Biznes Ligi zainaugurowana!

Jak zawsze gościnne pole golfowe Rosa Private Golf Club, sprzyjająca pogoda, komplet zawodników – pierwszy tegoroczny turniej cyklu Golf Business League za nami! W rozgrywkach pod Częstochową ton sportowej rywalizacji nadawali Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski. Pierwszy „wykręcił” najlepszą rundę stroke play brutto, drugi został najlepszym zawodnikiem po dwóch turniejowych dniach. 

Na starcie turnieju stawiła się prawie setka uczestników, chcących zawalczyć o nagrody fundowane przez Partnerów oraz o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. Już po pierwszym dni rywalizacji wiadomo było, że w klasyfikacji generalnej w walce o podium liczyć się będą trzej zawodnicy – Jerzy Dudek, który tego dnia uzyskał najlepszy wynik brutto – 75 uderzenia, Sławomir Komoński (79) oraz Mariusz Czerkawski (80).

To właśnie Jerzy Dudek odbierał tego dnia ze sceny z Hotelu Arche w Częstochowie pamiątkową statuetkę dla najlepszego zawodnika po pierwszym dniu turnieju. Wśród innych uhonorowanych golfistów znaleźli się także laureaci rywalizacji w grupach HCP: Patryk Gościniak (HCP 21,1–36), Tomasz Stefanowicz (HCP 15,1–21) oraz Andrzej Poradzisz (HCP 0 –15). Nagrodzono także zwycięzców w sumie 6 dołków konkursowych, na których nagrody ufundowali partnerzy cyklu – Accolade, ARIA, Masters Golf, ARCHE, Wolf&Oak oraz Unit4Men.

Wieczór w usytuowanym w centrum Częstochowy Hotelu ARCHE umilił uczestnikom turnieju występ wokalistki Natalii Capelik-Muianga, finalistki programu „Mam talent” oraz uczestniczki 9. edycji jednej z edycji „The Voice of Poland”. Były również degustacje cygar oraz open bar, w którym pojawiły się wyśmienitej jakości trunki od polskiej destylarni Wolf&Oak oraz doskonałe wina z Winnicy L’Opera. Przede wszystkim wieczorny bankiet był jak zawsze doskonałą okazją do spotkania, rozmów i wymiany doświadczeń, zwłaszcza że był to pierwszy po dłuższej przerwie turniej Biznes Ligi.

Drugi dzień turniejowej rywalizacji przyniósł przetasowania na podium. Z gry w drugiej rundzie, z powodu obowiązków zawodowych, musiał zrezygnować Jerzy Dudek, co doskonale wykorzystał Mariusz Czerkawski. Runda ukończona z wynikiem 81 uderzeń (tego dnia podobny wynik brutto uzyskali Jarosław Klicki i Tomas Milata) pozwolił mu wskoczyć na pozycję lidera klasyfikacji brutto. To już kolejny, trzeci tytuł słynnego hokeisty w turniejach Biznes Ligi i wszystko wskazuje na to, że nie ostatni.

To już trzeci tytuł Mariusza Czerkawskiego w turniejach Biznes Ligi!

W grupie HCP 0 –15 równych nie miał sobie Andrzej Poradzisz, który pewnie utrzymał prowadzenie z pierwszego dnia z łącznym wynikiem 74 pkt. Drugi z tej grupie był Mariusz Czerkawski (66), trzeci Jan Dworzański (65).

Wśród zawodników z grupy HCP 15,1–21 najlepszy okazał się Przemysław Giel (68 pkt), który wyprzedził 1 punktem Tomasza Stefanowicza (67). Na trzecim miejscu znalazł się Jerzy Najbar (59).

W grupie HCP 21,1–36 zwyciężył Marcin Klupś (54 pkt) przed Piotrem Ryszkowskim (54) oraz Matuszem Bazanem (50).

W tym roku nagroda główną w serii Golf Business League są zaproszenia do udziału w tygodniowym wyjeździe do Grecji do Costa Naravino Resort. Ta golfowa perełka to idealne miejsce na turniej podsumowujący cały sezon. Zaproszenia wręczymy najlepszym zawodnikom na podstawie klasyfikacji generalnej podczas turnieju finałowego we Wrocławiu. Jest o co grać!

Kolejny turniej Biznes Ligi odbędzie się 20-21 czerwca na Mazurach. Do zobaczenia!

WYNIKI

Kategoria stroke play brutto – Mariusz Czerkawski (161 uderzeń)

Kategoria HCP 0-15

  • I miejsce z wynikiem 74 punktów – ANDRZEJ PORADZISZ
  • II miejsce z wynikiem 66 punktów – MARIUSZ CZERKAWSKI
  • III miejsce z wynikiem 65 punktów – JAN DWORZAŃSKI

Kategoria HCP 15,1-21

  • I miejsce z wynikiem 68 punktów – PRZEMYSŁAW GIEL
  • II miejsce z wynikiem 67 punktów – TOMASZ STEFANOWICZ
  • III miejsce z wynikiem 59 punktów – JERZY NAJBAR

Kategoria HCP 21,1-36

  • I miejsce z wynikiem 54 punktów – MARCIN KLUPŚ
  • II miejsce z wynikiem 54 punktów – PIOTR RYSZKOWSKI
  • III miejsce z wynikiem 50 punktów – MATEUSZ BAZAN

Laureaci dołków konkursowych:

Accolade Nearest to the Pin – ŁUKASZ DZIEDZIC

SYSTEM 3E Nearest to the Pin – BOGDAN WNUK

Masters Golf Longest Drive – KAMIL PILCH

ARCHE Grupa Nearest to the Pin – JANUSZ KOTYNIA

Wolf&Oak Longest Drive – TOMAS MILATA

Unit4Men Golf Longest Drive – SŁAWOMIR KOMOŃSKI

Eneria CAT Nearest to the Pin – MARIUSZ CZERKAWSKI

Unit4Men Longest Drive zwyciężył PAWEŁ PURGAL

PEŁNE WYNIKI