Mariusz Czerkawski bohaterem turnieju Biznes Ligi na Rosa Private GC

Mariusz Czerkawski pojawił się po dłuższej przerwie na turnieju Golf Business League i od razu rozbił bank… nagród. To właśnie najsłynniejszy polski hokeista stał się jednym z głównych zwycięzców zakończonego właśnie turnieju Biznes Ligi, który odbył się na jak zwykle perfekcyjnie przygotowanym polu golfowym Rosa Private GC koło Częstochowy. Ale turniej ten miał jeszcze kilku innych bohaterów…

Zmienna pogoda podczas pierwszej rundy drugiego w tym sezonie turnieju Golf Business League była zwiastunem zmiennej sytuacji w tabeli wyników. Apetyt na najlepszy wynik w stroke play brutto miało kilku zawodników, ale pod koniec dnia okazało się, że aż trzech golfistów zakończyło rundę z identycznym rezultatem 78 uderzeń – byli to Mariusz Czerkawski, Daniel Reamy i Sławomir Komoński. O tym, który z nich odebrał nagrodę za Best Round podczas wieczornego bankietu w Hotelu Arche, zadecydował countback, a ten okazał się łaskawy dla Mariusza Czerkawskiego.

Na „pocieszenie” Daniel Reamy stanął tego dnia na podium w swojej kategorii handicapowej (0 –16) oraz odebrał nagrodę za dołek konkursowy Masters Golf Longest Drive.

W sumie po pierwszej rundzie turnieju rozdano nagrody za najlepsze wyniki w trzech grupach hcp oraz w kategorii stroke play brutto. Oprócz Mariusza Czerkawskiego i Daniela Reamy na podium stanęli Paweł Kresak (1. miejsce w grupie hcp 16,1–23 z wynikiem 33 punkty) oraz Tadeusz Winkowski (hcp 23,1–36, 32 pkt). Wyłoniono także laureatów 7 dołków konkursowych. Na dwóch z nich (Aero Poznań Nearest to the Pin oraz Rock Capital Longest Drive) zwyciężył Piotr Jędrusiński.

Po ceremonii wręczenia nagród reszta wieczoru w Hotelu Arche upłynęła w luźnej atmosferze i przy dobrej muzyce. A to już tradycja turniejów Biznes Ligi.

Dominacja Mariusza Czerkawskiego

O ile podczas pierwszej rundy Mariusz Czerkawski miał jeszcze konkurencję w walce o podium w klasyfikacje stroke play brutto, to druga runda definitywnie zniweczyła nadzieję jego głównych rywali. „Mario” jeszcze poprawił swój wynik z pierwszego dnia, kończąc rundę z rezultatem 75 uderzeń i z łącznym wynikiem 153 uderzenia, +9 zostawił w tyle resztę stawki, w tym Daniela Reamy (+16), drugiego w tabeli wyników.

Czerkawski zwyciężył także w kategorii hcp 0–16, dlatego turniej Biznes Ligi na Rosa Private GC musi definitywnie uznać za udany.

Za udany muszą go także uznać zwycięzcy pozostałych grup hcp, w tym Tomasz Wiśniewski, laureat grupy hcp 16,1 –23, oraz Sylwester Cwynar (hcp 23,1–36). Pełną listę nagrodzonych prezentujemy poniżej.

Turniej Biznes Ligi odbył się po raz kolejny ze silnym wsparciem sponsorów. A ich grono stale się powiększa. Obok sponsora głównego Porsche Centrum Warszawa, należącego do importera Porsche Inter Auto Polska, na liście partnerów Golf Business League są: Tag Heuer, Silesia Ring, TDJ Estate występujący podczas zawodów jako Pierwsza Dzielnica, Accolade, Travel&Action, Aero Poznań, Eneria CAT, Rock Capital, ARIA, Puromedica, HuberGroup Polska, Dr Irena Eris, Masters Golf. Dziękujemy im za wsparcie!

Na kolejny turniej Biznes Ligi zawodnicy muszą poczekać cały miesiąc. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, bo kolejnym przystankiem cyklu (16–17 sierpnia) będzie nowo otwarte pole golfowe Black Water Links pod Poznaniem. Wieczorny bankiet, dzięki partnerowi cyklu Aero Poznań, będzie zupełnie nowym doznaniem…

Miejsca na turniej  w Poznaniu praktycznie się skończyły, więc dopisać się można już tylko na listę rezerwową. Zapraszamy!

Wyniki turnieju na Rosa Private GC:

Wyniki po 1 rundzie – Best Round

Grupa HCP 0 – 16 – Daniel Reamy z wynikiem 37 punktów

Grupa HCP 16,1 – 23 – Paweł Kresak z wynikiem 33 punkty

Grupa HCP 23,1 – 36 – Tadeusz Winkowski z wynikiem 32 punktów

Kategoria stroke play brutto – Mariusz Czerkawski z wynikiem 78 uderzeń

Wyniki po 2 rundzie

Kategoria stroke play brutto – Mariusz Czerkawski z wynikiem 153 uderzeń

Kategoria hcp 0 –16

I miejsce – Mariusz Czerkawski z wynikiem 71 punktów

II miejsce – Daniel Raemy z wynikiem 70 punktów

III miejsce – Witold Kwiatkowski z wynikiem 66 punktów

Kategoria HCP 16,1–23

I miejsce – Tomasz Wiśniewski z wynikiem 63 punktów

II miejsce – Mariusz Korszorsz z wynikiem 58 punktów

III miejsce – Tomasz Stefanowicz z wynikiem 55 punktów

Kategoria HCP 23,1–36

I miejsce – Sylwester Cwynar z wynikiem 60 punktów

II miejsce – Justyna Reamy z wynikiem 53 punktów

III miejsce – Marcin Majchrowicz z wynikiem 51 punktów

Laureaci dołków konkursowych:

Aero Poznań Nearest to the Pin – Piotr Jędrusiński

Silesia Ring Nearest to the Pin – Cezary Hermanowski

ARIA Nearest to the Pin – Jakub Szurlej

Pierwsza Dzielnica Nearest to The Pin – Andrzej Pasierski

Masters Golf Longest Drive – Daniel Raemy

Eneria CAT Longest Drive – Bartłomiej Szczebel

Rock Capital Longest Drive – Piotr Jędrusiński

Dr Irena Eris Longest Drive – Bartłomiej Szczebel

Travel&Action Nearest to the Pin – Jacek Chyziak