Sławomir Komoński najlepszy w turnieju Biznes Ligi w Mazury G&CC

Drugi w tym sezonie turniej Biznes Ligi rozegrany został na malowniczym polu Mazury G&CC przy słonecznej i upalnej pogodzie. Z tymi wymagającymi warunkami zawodnicy radzili sobie dobrze, o czym świadczyć może zacięta walka, jaka rozegrała się o pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji stroke play brutto. Tytuł przypadł finalnie Sławomirowi Komońskiemu.

Trudno o lepszą scenerię dla turnieju u progu rozpoczynającego się właśnie astronomicznego lata – malownicze pole golfowe usytuowane wśród warmińskich wzgórz, gościnny Hotel Przystań & SPA zbudowany tuż nad brzegiem jeziora Ukiel, jednego z najpiękniejszych akwenów Mazur i największego w Olsztynie. Uczestnicy drugiego w tym sezonie turnieju Biznes Ligi mogli z łatwością wczuć się w letni, wakacyjny klimat.

Podczas gdy na polu golfowym trwała zacięta walka o turniejowe podium, atmosfera wieczornego bankietu w hotelu była pełna letnich wibracji. W wyśmienite nastroje wprowadził uczestników wydarzenia „debiutujący” w turniejach Biznes Ligi zespół Kuba i Kuba, który zachęcił gości do wspólnej zabawy. Już po raz kolejny swoimi wybornymi trunkami raczyła nas Winnica L’Opera oraz destylarnia Wolf&Oak. Były też wianki z okazji nadchodzącego Dnia Kupały, które zainteresowały szczególnie uczestniczące w wydarzeniu panie.

Wianki z okazji nadchodzącego Dnia Kupały zainteresowały szczególnie uczestniczące w wydarzeniu panie.

Podczas bankietu przyznano pierwsze turniejowe wyróżnienia. Już po pierwszej rundzie stało się jasne, że nikt nie zamierza odpuszczać walki o tytuły. W szczycie klasyfikacji stroke play brutto po pierwszym dniu z wynikiem 77 uderzeń „zameldowało” się trzech zawodników – Piotr Krawczyński, Michał Poniż i Cezary Łosko. Finalnie to pierwszy z zawodników odbierał gratulacje ze sceny na wieczornym bankiecie w Hotelu Przystań za najlepszą rundę stroke play brutto po pierwszym dniu (countback).

Wśród nagrodzonych byli także zdobywcy Best Round w poszczególnych grupach handicapowych oraz zwycięzcy dołków konkursowych. W najniższej grupie (HCP 0 –16) ponownie zwyciężył Piotr Krawczyński, w grupie HCP 15,1 –21 wygrał Łukasz Wargala, a wśród zawodników w przedziale HCP 21,1 –36 najlepszy okazał się Piotr Ryszkowski.

Podczas bankietu goście mogli dowiedzieć się także więcej o marce, która nie raz była obecna na turniejach Biznes Ligi. Twórczość wyjątkowego artysty i projektanta Oskara Ziety przybliżyła uczestnikom Małgorzata Udała z Zięta Studio. Marka patronowała jednemu z dołków konkursowych rozegranych tego dnia, a dla zwycięzcy ufundowała wyjątkowe prace artysty.

Drugi dzień rywalizacji w Mazury G&CC przyniósł przetasowania w czołówce  turniejowych klasyfikacji. Do gry o najwyższy stopień podium w stroke play brutto wkroczył Sławomir Komoński, który drugą rundę ukończył z wynikiem 77 uderzeń i z łącznym rezultatem +13 zrównał się wynikiem z Michałem Poniżem i Cezarym Łosko, po countbacku wygrywając w całym turnieju.

Najniższa runda brutto tego dnia (75 uderzeń) należała jednak do Krzysztofa Paździerskiego, który został także laureatem klasyfikacji stableford netto w najniższej grupie HCP. Na najwyższym stopniu podium w swoich grupach HCP stanęli także Grzegorz Gacek (HCP 15,1 –21) oraz Piotr Ryszkowski (HCP 21,1–36).

Podczas turnieju na Mazurach towarzyszyła nam też marka System 3E, która prezentowała swoją innowacyjną technologię budowy domów, a dla uczestników turnieju przygotowała m.in. upominki do startpacków.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym (pełna lista poniżej) a już 11 –12 lipca widzimy się na Sand Valley. Do zobaczenia!

WYNIKI PO 1 RUNDZIE  

STROKE PLAY BRUTTO – Piotr Krawczyński (77 uderzeń)

BEST ROUND:

 • GRUPA HCP 0 – 16 – Piotr Krawczyński (39)
 • GRUPA HCP 15,1 – 21 – Łukasz Wargala (37)
 • GRUPA HCP 21,1 – 36 – Piotr Ryszkowski (37 pkt)

WYNIKI PO 2 RUNDZIE  

STROKE PLAY BRUTTO: Sławomir Komoński (157 uderzeń)

Kategoria HCP 0-15

 • I miejsce z wynikiem 72 punktów – Krzysztof Przeździecki
 • II miejsce z wynikiem 70 punktów – Cezary Łosko
 • III miejsce z wynikiem 70 punktów – Przemysław Giel

Kategoria HCP 15,1-21

 • I miejsce z wynikiem 69 punktów – Grzegorz Gacek
 • II miejsce z wynikiem 68 punktów – Łukasz Wargala
 • III miejsce z wynikiem 67 punktów – Janusz Cymanek

Kategoria HCP 21,1-36

 • I miejsce z wynikiem 69 punktów – Piotr Ryszkowski
 • II miejsce z wynikiem 66 punktów – Jarosław Kubicki
 • III miejsce z wynikiem 62 punktów – Jarosław Zieliński

DOŁKI KONKURSOWE:

 • SYSTEM 3E Nearest to the Pin – Anna Bacławska
 • Eneria CAT Nearest to the Pin –  Erwina Kolasińska
 • Masters Golf Longest Drive – Przemysław Giel
 • Wolf&Oak Longest Drive – Bogdan Wnuk
 • Unit4Men Golf Longest Drive – Bogdan Wnuk
 • L’Opera Longest Drive – Erwina Kolasińska
 • Zięta Studio Nearest to the Pin – Sławomir Marszałek